У березні багатьох столичних мешканців «потішили» оголошення на будинках щодо майбутнього підвищення тарифів за обслуговування прибудинкової території. Проте, згідно з нормативними актами, плата за прибирання прибудинкової території може стягуватися, якщо ця земля є власністю жителів, стверджував голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Також за неї слід платити, якщо мешканці погодилися та уклали відповідний договір.
ВІДЕО ДНЯ
Минулого місяця керівник КДВА Тимур Ткаченко заявляв, що це не була його ініціатива та обіцяв скасувати підвищення тарифів на обслуговування будинків.
Однак у квітні кияни отримують платіжки вже з новим прайсом, що збільшує підсумкову суму на кілька сотень гривень. Так, тариф за обслуговування квадратного метра площі збільшився в різних будинках на суми, що відрізняються, — від 11 до 13 гривень. Раніше за цю послугу стягували по 5−8 гривень.
РЕКЛАМА
Як пише «На пенсії», згідно із законом «Про житлово-комунальні послуги», прибирання прибудинкової території оплачує власник, яким у випадку з Києвом є Київська міська рада. Тому мешканці будинків мають право письмово звернутися до керуючих компаній, щоб повідомити про відмову від оплати комунальної послуги.
Про те, чи збільшаться в Україні тарифи на газ та електрику після 1 травня, читайте на нашому сайті.
Фото Pixabay
РЕКЛАМА